MUDr. Martin Černý

MUDr. Martin Černý

Lékař Neurochirurgické kliniky

Po maturitě na sokolovském gymnáziu jsem nejprve odešel takříkajíc na zkušenou do Německa, vyzkoušel jsem si různé profese, od práce ošetřovatele přes programování až k jednoduchým prácím manuálním. Nakonec ale zvítězil zájem o fungování lidského těla spojený s touhou přinést užitek společnosti a lidem okolo.

I během studia na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy jsem absolvoval většinu praxí u našich západních sousedů včetně stáže na neurochirurgii mnichovské Bogenhausen Klinik, kde jsem nasbíal cenné zkušenosti, o to raději jsem se ale vracel zpět do České republiky, domů.

Dodnes si pamatuji první operaci, kterou jsem mohl vidět na zdejší klinice, docent Plas tehdy prováděl takzvanou mikrovaskulární dekompresi. Fascinovala mě zručnost operatéra, složitá anatomie mostomozečkového koutu i využití modernich technologií.

Po promoci v roce 2021 jsem nastoupil už jako mladý lékař na Neurochirurgickou a neuroonkologickou kliniku. Každý den se zde setkávám s velkým množstvím pacientů, i přesto se snažím každého vnímat s pokorou a v celé jeho individualitě, ne jako diagnózu, ale jako člověka, který v nás vložil důvěru v péči o jeho zdraví.

© 2021
Neurochirurgická
a neuroonkologická
klinika ÚVN